Останнім часом спостерігається тренд на економні системи обігріву для дому. Це не дивно, адже зростання тарифів і ціни на енергоресурси змушують виробників опалювального обладнання пропонувати своїм клієнтам тільки енергозберігаючу продукцію.
Така сама ситуація полягає на ринку електроопалення. Ми вирішили провести порівняльний огляд двох найбільш популярних видів автономного електроопалення – електричних радіаторів (електрорадіаторів) та інфрачервоних обігрівачів, а саме керамічних настінних теплових панелей, які заполонили ринок десятками пропозицій останнім часом.
Електрорадіатори чи керамічні теплові панелі?
Вид обігріву
Як електрорадіатори, так і теплові панелі підходять для основного та додаткового опалення, працюють автономно від електромережі 220 В.
Спосіб передачі тепла
У електрорадіаторах переважає конвекційний спосіб передачі тепла (70%), є складова інфрачервоної передачі тепла (30%). Конвекція передбачає передачу тепла від нагрітого тіла (нагрітої рідини в батареї) через стінки радіатора до холоднішого повітря.
У керамічних панелях ситуація прямо протилежна – переважно тепло передається через інфрачервоне випромінювання – тобто випромінювання від нагрітого тіла обігріває інші предмети у приміщенні, які у свою чергу нагрівають повітря. Випромінювання таких інфрачервоних обігрівачах вважається довгохвильовим (для температур поверхні до 300 град. Цельсія, від 300 град - короткохвильове), т.к. температура поверхні становить близько 90 ° С. Такий вид вважається безпечним, не шкодить здоров'ю.
Площа обігріву
Електрорадіатори мають модельний ряд із 10 позицій різної потужності, які можуть обігрівати від 3 до 22 кв.м. Теплові панелі потужністю до 900 або 1300 Вт, таким чином, опалюючи до 15 кв.м. Тобто якщо потрібно нагріти кімнату 18 кв.м. то потрібно кілька панелей – у цьому випадку краще застосувати один електрорадіатор.
Термоконтроль
Електричні радіатори, які пропонує наша компанія, оснащені внутрішнім та зовнішнім температурним датчиком та тижневим програматором, що дозволяє керувати мікрокліматом у приміщенні та суттєво економити на обігріві. Що стосується керамічних обігрівачів, то вони, на відміну від електрорадіаторів, не всі оснащені терморегуляторами – є моделі, для яких потрібно окремо купувати цю опцію, що не дуже зручно.
Тип установки
Електрорадіатори, інфрачервоники припускають як настінну так і установку підлогу за допомогою спеціальних кріплень, які замовляються опціонально при покупці.
Якість виготовлення та гарантія
При виготовленні електрорадіаторів застосовуються лише найкращі комплектуючі українських та зарубіжних виробників. Так, використовуються батареї українського виробництва торгової марки Мірадо, які експортуються до багатьох країн, мають відмінні показники тепловіддачі; українська рідина, американські термодатчики та процесор, а також електронна плата та компоненти виробництва Тайваню, Кореї. Складання всіх комплектуючих відбувається на заводі, перед продажем всі моделі тестуються і проходять перевірку у відділі якості, тому кінцевому споживачеві ніколи не трапляються бракована або неякісна продукція.
Що ж стосується інфрачервоників, то вони також збираються на заводі в Україні з вітчизняних керамічних плит та інших компонентів, також мають дуже гарну якість збирання. Тут ці два види стоять на одному досить високому рівні.
Економія
Це найголовніше питання, яке цікавить споживачів. І тут немає однозначної відповіді. Все залежить від того, для яких цілей вибираєте для себе електроопалення, чим оснащені обігрівачі. Так, інфрачервоники без термодатчиків поступляться економією електрорадіаторам.
Якщо розглядати додатковий обігрів невеликих приміщень (до 10-12 кв.м.), то тут вигідніше ставити теплові панелі. Для дод. нагріву великих приміщень (до 20-25 кв.м.) та основного опалення рекомендуємо використовувати електрорадіатори, т.к. термоконтроль, програматор та ретельно підібрані значення тепловіддачі кожного радіатора певної секційності дозволяють досягти максимальної економії.
Слід зазначити, що середня витрата для обох видів для якогось місця буде приблизно однаковою (з розбіжністю до 5-10%), тому велику вигоду при виборі одного виду Ви не побачите.
Ціна електричних батарей
Також дуже актуальний критерій.
Інфрачервоні обігрівачі майже в 2 рази дешевші за електричні радіатори - близько 2000-5000 грн проти 2400-3800 грн, тому їх вигідніше встановлювати в невеликі приміщення. Якщо ж обігріваєте квадратуру вище 12 метрів, то потрібно вже ставити 2 таких обігрівачі - таким чином капітальні витрати будуть однакові, а якщо врахувати монтаж, з'єднання з одним терморегулятором, то навіть вище, тому електробатарея підійде краще.
То що краще: електрорадіатори чи інфрачервоні обігрівачі?
На завершення, хочемо наголосити, що кожен сам вибирає собі обігрівач виходячи з найважливіших критеріїв. Ми ж описали випадки, коли кращі електрорадіатори або керамічні нагрівачі. У разі невизначеності, найкраще проконсультуватися з експертом, зважити всі за та проти, вибрати найкращий варіант для своїх умов.
Що краще - електричні радіатори чи конвектори
Як купити електрорадіатор?